Arkiv for 2007

23 spillere deltok i årets julelyn turneringen på mandag.  Marsipangrisene ble vunnet av…

  1. Kjell Børre Grebstad (4,5/5)
  2. Pål Agdestein (3,5/5)
  3. Ole Johan Ski (3/5)

Rolf Røstad (2), Mojtaba Ershadi(1) og Per Ødegaard(1)  klarte også å komme til finalen.  For oss andre som ikke gjorde det så bra blir det en mulighet til den 7. januar, med nyttårslyn!

Ellers er det bare å ønske alle sammen god jul og godt nytt år!

Comments Ingen kommentarer »

Askers Jonathan Tisdall vant overbevisende i Arnold J Eikrem minneturneringen i går med 6 strake seiere. Til slutt var Jonathan hele 1,5 poeng foran andre plass i den hurtig-GP turneringen. Well done Jonathan!

Comments Ingen kommentarer »

Siden jeg naa er paa ferie ganske saa langt borte, er det godt aa se at alt gaar saa fint, baade med seriesjakk og websider. (Her mangler Norske bokstaver paa tastaturet….) Gratulerer til Joran som vinner av aarets Mesterklasse og til Einar som vinner av klasse A. Og saa var det kjempe hyggelig at det ble seier til Asker II i seriesjakken.

Uansett, en riktig god jul og god nytt aar til dere alle!

Hilsen Torstein

PS Her jeg sitter naa er det over 30 grader. Naa ma jeg finne meg en kald plass i skyggen!

Comments Ingen kommentarer »

I går spiltes de siste partiene i årets Høstturneringen. Vinneren av Mester klasse er Jøran Aulin-Jansson; Klasse A ble vunnet av Einar D. Agdestein. Gratulerer til begge!

Andre plassen i de to klassene ble bestemt i går, Kjell Børre Grebstad klatret opp tabellen med å slo Rolf Fesche og Aryan Tari slo Petter Lund.

Dette resultatet for Aryan kom etter han vant Korsvollsjakken BGP på lørdag, og vant sitt seriesjakk partiet for Asker 2 på søndag! Merk at i Korsvollsjakken turneringen, Aryan spilte i en sammenlagt kadett/lilleputt klasse, åpen for barn/ungdom opp til 16 år! To av motstanderne hadde rating over 1600.

Neste mandag er det Juleavsluttning med Julelyn turnering. Vi sees!

 

 

 

Comments Ingen kommentarer »

Asker 2 spilte hjemmekamp mot Kongsberg på søndag. Resultatet var 3 - 1 til Asker, til tross høyere ratet motstand.

Asker 2

   

Kongsberg

Kjell Børre Grebstad 1 0 Mehmedalja Kunic
Eivind Lilleseth 1 0 Jan Fredrik Moen
Neil Benn 0 1 Svein Erik Lurdalen
Aryan Tari 1 0 Stefan Köwerich

 

Comments Ingen kommentarer »

Hurtigsjakk for seniorer julen 2007 .

Sjakklubben Stjernen i samarbeid med Seniorutvalget har gleden å invitere til romjulssjakk.

Spillested: Sjakklubben Stjernen, Seilduksgt. 11

Tidspunkt:Fredag 28. desember kl. 11.oo

Fremmøte og registrering senest kl.10.30 på spillestedet.

Startkontingent kr, 200.-


Det spilles i en gruppe


Premiering: pengepremier over/under 1500 i rating

Spilleplan : 7 runder, 25 minutters betenkningstid.

 

  1. runde 11.00 – 11.50

  2. runde 12.00 – 12.50

  3. runde 13.00 – 13.50

  4. runde 14.00 – 14.50 40 min. pause


  1. runde 15.30 – 16.20

  2. runde 16.30 – 17.20

  3. runde 17.30 – 18.20

 Premieutdeling etter at siste parti er avsluttet

 

Aldersgrense for seniorer : Spillerne må ha fylt 60 år 1.1.2007 eller tidligere.

 

Opplysninger / evt. påmelding: Kjell M. Haug, telefon 915 83 071

e-mail : kjell.martin.haug@chello.no

Comments Ingen kommentarer »

Thor Johansen fyller 80 år den 6. desember. Vi grattulerer!

Thor har vært medlem av Asker Schakklubb helt tilbake fra 1949? og har innehatt de fleste verv i klubben, blant annet formann. I tillegg til å være en av klubbens sterkeste spillere gjennom mange år, med en rekke klubbmesterskap og seire i andre turneringer, har Thor også vært blant våre mest aktive spillere. Han har deltatt i alle klubbmesterskap fra og med 1949 til og med 2005, med kun et unntak! (1957)

Vi takker for innsatsen og ser frem til nye hyggelige sjakkpartier i tiden fremover!

Nedenfor en liten smakebit på Thor i aksjon mot Einar Hatlebakk fra 1993.

Comments Ingen kommentarer »

Vi gratulerer Aryan med storfint resultat og Norgesmesterskap! Tittelen vant han i NM for ungdom i Fredrikstad 23 - 25. september. Aryan deltok i klasse F for spllere født 1997 eller senere. Aryan har gjort en flott prestasjon, han kunne om jeg ikke tar helt feil, deltatt i en aldersklasse yngre. Aryan fikk 6 poeng av 7 mulige og gikk foran Johan Salomon fra Oslo på kvalitet.

Les mer hos www.nm2007-ungdom.sjakk.net/ eller hos Bergens Sjakklubb.

Comments Ingen kommentarer »

19.-20. januar 2008 arrangerer Ungdommens Sjakkforbund i samarbeid med Strømmen SKU instruktørkurs i sjakk! Kurset er gratis og åpent for alle, men er spesielt tilrettelagt for foreldre og andre som ikke kan så mye sjakk fra før. Det blir både sjakkopplæring og informasjon om hvordan man underviser nybegynnere i sjakk. Ledere på kurset er Gunnar Lie og Sheila Barth Sahl.
Pris:Kurset (inkludert lunsj) er gratis! Alle deltagere vil også få et eksemplar av lærebokenSjakkskolen 1som de kan bruke i undervisningen, samt kursbevis.

 Program:

(Programmet inkluderer ikke pauser, som lederne for kurset vil legge inn når det passer.)

 Lørdag 19. januar

11:00 – 11:30               Oppmøte og velkomst.

11:30 – 14:00              Grunnleggende kunnskaper om sjakk: Hva sjakk dreier seg om, elementære regler. Litt om organisert sjakk i Norge.

14:00 – 14:45              Lunsj.

14:45 – 15:45              Generelt om å undervise i sjakk: Hvorfor er sjakk nyttig for barn? Nødvendig utstyr, størrelsen på gruppene, alder og andre praktiske ting.

15:45 – 17:00              Veien videre: Hvordan lære seg selv nok til å undervise barn. Nyttige bøker og andre forslag.

 

Søndag 20. januar

11:00 – 12:00              Hva bør man undervise på et nybegynnerkurs? Forslag til opplegg for kurs.

12:00 – 13:30              Hvordan gjøre sjakkundervisning morsom og variert. Sjakkoppgaver, tavleundervisning, turneringer og andre tips. Nyttig undervisningsmateriale.

13:30 – 14:15              Gruppearbeid: Sette opp timeplan for et 10-ukers kurs.

14:15 – 15:00              Lunsj.

15:00 – 16:00              Gjennomgang av gruppearbeidet. Problemer som kan oppstå og hvordan man løser dem.

16:00 – 17:00              Å komme i gang med undervisningen: Hvor får man hjelp og mer informasjon? Spørsmål fra deltagerne.

 Dette er cirkatider, og kurslederen vil justere programmet etter deltagernes ønsker og behov.

 Påmelding og ytterligere informasjon:

Ungdommens Sjakkforbund ved Silje Bjerke, silje.bjerke@gmail.com.

 

Comments Ingen kommentarer »

Neil gjorde meg i dag oppmerksom på en fin liten plugin for Wordpress, som heter Jspgnviewer. En glimrende anledning til å vise løsningen til Jøran kombinerer. Løsningen er for øvrig 22.Qh3 som vinner i alle varianter.

(41) Jansson,Joran (2310) - Schjonsby,Arne (2260) [A02]

NOR-chT Vettre (1), 1992

Comments 2 Kommentarer »

Design Olaf Hall Bedriftservice Foto: Torstein H.