Dagsarkiv: 3. november 2019

1 innlegg

Resultater lagsjakk første spillehelg 1-3/11-2019

Asker 1 slo godt fra seg i Eliteseriens tre første runder med to seire, ett tap og foreløpig tredjeplass på tabellen.
Fredag 1.runde ble SK 1911 for sterke og det ble tap 2-4. Lørdagen og runde 2 ble det balanse i regnskapet med seier 4-2 mot SK96 . I 3.runde søndag kom ny seier denne gang mot SOSS med de knepne sifrene 2,5-3,5.
Invitasjon Asker 1
Jeg håper noen av Elitelagets spillere vil si noe her på siden vår hvordan de syntes det gikk.
Hvilke forventninger har laget denne sesongen?
Hva synes de om runde 1-3?
Skuffelser og gleder osv?
Resultater runde 1 Asker 1 – SK1911 2 – 4
GM Berge Østenstad – GM Frode Olav Olsen Urkedal 0-1
IM Bjarke Sahl – FM Eivind Olav Risting 1/2-1/2
FM Carl Fredrik Ekeberg – FM Isak Storme 1/2-1/2
CM Åsmund Hammerstad – FM Noam Aviv Vitenberg 1/2-1/2
FM Bruce Diesen – Aleksander Lindbøl 1/2-1/2
Bord 6 Kjetil Strand – Jens Hjorth Kjølberg 0-1
Resultater runde 2 Asker 1 – SK96 4 – 2
GM Berge Østenstad – IM Ivar Bern 1/2-1/2
IM Bjarke Sahl – Kjell Arne Mork 1/2-1/2
FM Carl Fredrik Ekeberg – FM Petter Stigar 1/2-1/2
CM Åsmund Hammerstad – FM Per Erik Manne 1-0
FM Bruce Diesen – John A Kvamme 1-0
Kjetil Strand – Ole F. Kvamme 1/2-1/2
Resultater runde 3 SOSS – Asker 1 2,5 – 3,5
GM Kjetil A. Lie – GM Berge Østenstad 01-1
IM Geir Sune Tallaksen Østmoe – GM Jonathan D Tisdall 1-0
FM Hans Krogh Harestad – IM Bjarke Sahl 0-1
Kim Chr. Astrup – FM Jøran Aulin-Jansson 1/2-1/2
Alexander R. Flaata – CM Åsmund Hammerstad 1/2-1/2
Pål Morten Andreassen – FM Bruce Diesen 1/2-1/2
Lenker til turneringen:http://turneringsservice.sjakklubb.no/standings.aspx?TID=Eliteserien2019-2020-NorgesSjakkforbund
 
Asker 2 i Østlandserien 4.Divisjon avdeling F hadde spillefri denne helgen.
Asker 3 i Østlandserien 4.Divisjon avdeling G spilte uavgjort 2-2 i hjemmekampen søndag mot Eiker 3.
Et uerfarent lag stilte fra Asker. Samtlige startet med klubbsjakk innenfor de siste 2 årene, så dette resultatet skal de være fornøyd med!
Resultater Asker 3 – Eiker 3 2-2
1.bord Benjamin Lahn Flor – Roy Drange 0-1
2.bord Mathias Hunskaar Stensby – Aleksander Rønning 0-1
3.bord Lars Brauti – Gerhard Andersen 1-0
4.bord Kjetil Andre Flor – Marius Hegg Dale 1-0